Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shoqëruar nga Linda dhe kardinali shqiptar Ernest Troshani, Edi Rama publikon FOTOT e vizitës në Firenze: Me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama publikon fotot e vizitës në Itali, në Firenze, ku shoi pasditen e djeshme. Ai thotë se ëhstë ftuar nga kryebashkiaku Dario Nardella.

Kryeministri shoqërohet nga bashkëshortja e tij Linda Rama dhe kardinali shqiptar Ernest Troshani. “Firenze, Itali – Në muzeun e famshëm Uffizzi, së bashku me kardinalin shqiptar, Ernest Troshani, me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella”, shkruan Rama dhe ndan fotot e mëposhtme.

Sot, Rama pritet të marrë pjesë në një panel diskutimi me temë “A është fuqia e butë e BE në rajonet fqinje ende efektive”? Prezantimi bëhet nga Marco del Panta, Skeretar i Përgjithshëm i IUE.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img