Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi, kontrolle në shtëpinë e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

73f521353b9b2f4ef1171d8ba595e8fd

Emiljano Shullazi është shoqëruar mbrëmjen e sotme në ambientet e policisë. Policia ka ushtruar gjithashtu kontrolle në banesën e tij dhe në banesat e shokëve të Shullazit. Ndërkohë është vënë re një prezencë e madhe e efektivëve të policisë në zonën e “Parkut” dhe rrugën e “Kavajës” në Tiranë.

Aktualisht Shullazi po merret në pyetje në Drejtorinë e Policisë së kryeqytetit. Mësohet se shoqërimi i tij lidhet me denoncimin e bërë sot nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Berisha akuzoi mesditën e sotme Shullazin se kishte kërcënuar profesor Mynyr Konin për t’u tërhequr nga gara për rektoratin e Universitetit të Tiranës. Menjëherë pas deklaratës së Berishës, reagoi profesor Koni i cili njoftoi se vazhdonte të ishte në garë, por nuk mohoi pretendimet e Berishës për kërcënim nga Emiljano Shullazi. 

Lexo: Berisha: Koni dhe Kule u kërcënuan nga Emiljano Shullazi. Profesori: Vazhdoj të jem në garë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img