Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Shoqërohet në Polici Alaudin Malaj, ish-gjyqtari me pasuri gati 2 milion euro, konfliktohet me djalin për makinën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83437ae585e2ed36fd78164b11195a91

Ish-gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, është shoqëruar në Policia pak minuta më parë.

Malaj është cilësuar si ish-gjyqtari më i pasur në Shqipëri. Kur nisi procesi i vettingut, Malaj dha dorëheqjen duke iu shmangur përgjegjësisë për të deklaruar të ardhurat.

Newsbomb.al mëson se Malaj nuk është arrestuar por është shoqëruar për shkak të një konflikti me një person në një parking privat te Liqeni i Tiranës. Paraprakisht bëhet me dije se Malaj është konfliktuar me djalin e tij për një makinë.

Në vitin 2015, ILDKPI e ka kallëzuar për fshehje dhe pastrim parash, me një vlerë prej 1.7 milionë euro.

Momenti i shoqërimit të Alaudin Malaj në Polici:

sdrgsdfgdfghdfhdfh.jpg

xdvfsbfrerbeb.jpg

rgerhr5h4hh.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img