Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndërtojnë një pallat në Lezhë, japin celësat e 16 shtëpive për të prekurit nga tërmeti

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” kanë ndërtuar një pallat në qytetin e Lezhës për familjet e prekura nga tërmeti tragjik i 2019. Celësat e 16 shtëpive të ndërtuara i janë dhënë dje kryebashkiakut Pjerin Ndreu, për t’i marrë më pas familjet në nevojë.

“Ne prani te ish Kryeministrit Haradinaj, kolegeve kryetar komunash dhe me prezencen e donatoreve qe kane kontribuar. Falenderova dhe shpreha mirenjohjen e thelle per mbeshtetjen ne dite te veshtira jo vetem me shtepiat por dhe me pako ushqimore ne rastet e termetit dhe pandemise”, shkruan Ndreu ndër të tjera.

Shënimi i kryebashkiakut të Lezhës Pjerin Ndreu

Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit me drejtues te Nderuarin Halil Kastrati, dje ne nje ceremoni me rastin e 12 vjetorit te krijimit te saj, ne shtepin te moshuarve ne Suhareke zhvilloi ceremonine e dorezimit te 148 shtepive te ndertuara ne gjithe trojet shqiptare, Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Presheve!

Mu dorezuan 16 celesat e shtepiave te pallatit 88 lagjia “Skenderbeg” te ndertuar nga Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit ne ndihme te familjeve te demtuara nga termeti!

Ne prani te ish Kryeministrit Haradinaj, kolegeve kryetar komunash dhe me prezencen e donatoreve qe kane kontribuar. Falenderova dhe shpreha mirenjohjen e thelle per mbeshtetjen ne dite te veshtira jo vetem me shtepiat por dhe me pako ushqimore ne rastet e termetit dhe pandemise!

Halil Kastrati eshte tashme nje mik i cmuar i komunitetit lezhjan me nje kontribut si askush tjeter. Mirenjohje dhe respekt per kete njeri human dhe me vlera te jashtzakonshme!

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=316&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100009765763688%2Fvideos%2F856238221717248%2F&show_text=false&width=560&t=0
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img