Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shokuese, tërmeti në Itali ka shkaktuar një të çarë gjigante në mes të malit (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

869d919fe615e336324263dc552f5211

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë që goditi Italinë Qëndrore ka shkaktuar një të çarë gjigante në faqen e malit Castelsantangelo sul Nera, në provincën Macerata.

LEXO EDHEPërplasja e pllakave tektonike të Adriatikut dhe asaj afrikane, arsyeja e tërmeteve të shpeshta në Itali dhe rreziku që i kanoset Shqipërisë

Me epiqendër në Norcia, tërmeti i sotëm ishte më i forti i regjistruar në më shumë se 3 dekada në Itali. Ndiqni pamjet:

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img