Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Shokuese! Sherr me karrige dhe tavolina gjatë një demostrate në Barcelonë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një marshim paqësor për pavarësinë e Katalonjës ka degjeneruar në sherr masiv ditën e sotme në Barcelonë.

Gjërat nuk vajtën ashtu siç ishin planifikuar në fakt dhe palët e kundërta u përleshën me njëri-tjetrin me karrige dhe tavolina.

Marshimi paqësor u organizua në Ditën Kombëtare të Spanjës, me qëllim pro-unitetit të këtij vendi. Mirëpo rrjedhoja e ngjarjes tregoi se sa të theksuara janë ndarjet mes disa separatistëve dhe unionistëve, raporton euronews, transmeton newsbomb.al.

Shumë persona në këtë përleshje valëvitën flamuj spanjollë dhe katalanë teksa godisnin njëri-tjetrin me çfarë të kishin përpara.

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe bëri të mundur qetësimin e situatës.  

 

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img