Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Shokuese! Puthja i merr jetën një foshnje të porsalindur

Lajme të ngjashëm

Presley dhe Elias Trejo nga Texas, prindër të dy djemve, u bënë me vajzë në 26 korrik.

Për familjen ardhja në jetë e Emerson ishte një lumturi e madhe por që zgjati shumë pak. Vetëm 12 ditë nga lindja, foshnja humbi jetën.

Sipas mjekëve, shkaku i vdekjes së vogëlushes ishte një puthje, e cila përhapur një virus në gjithë sistemin imunitar të saj.

Virusi që u prek e vogla njihet si HSV-1 dhe nuk rikuperohet lehtë te fëmijët me sitem të dobët imunitar.

Në fillim infeksioni te Emerson u shfaq shumë lehtë por që me shpejtësi u përhap në gjithë trupin.

Më shumë