Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Shoku i klasës e qerasi me bakllava, 9-vjeçarja përfundon në gjendje të rëndë në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

984ee180319dca966c938f49d4beeffd

Një 9-vjeçare ka përfunduar në gjendje të rëndë në spital, pasi shoku i saj i klasës e qerasi me një copë bakllava në ditën e emrit të saj.

Gjendja shëndetësore e vajzës 9-vjeçare nga Velestino e Greqisë mbetet kritike, pasi të hënën, 25 janar, ajo pësoi një goditje të rëndë alergjike kur shoku i saj i klasës i ofroi asaj një ëmbëlsirë (bakllava) për ditën e emrit të saj. Mediat greke shkruajnë se vajza po trajtohet prej 10 ditësh në spital dhe gjendja mbetet akoma kritike.

Në deklaratat e fundit në TV Mega, gjyshja e 9-vjeçares kishte treguar historitë e alergjive që e vogla përjetonte.

“Ka pas ngrënë edhe më herët dhe çuditërisht tashmë bakllavaja i shkaktoi një alergji të rëndë”,- tha ajo.

Më shumë

spot_img
spot_img