Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Shoferi hyn me makinë në dyqanin e Apple, një i vdekur e dhjetra të plagosur

Lajme të ngjashëm

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një makinë ka hyrë brenda dyqanit të Apple në Massachusetts, SHBA.

14 të plagosurit janë dërguar në spital, ku katër prej tyre ndodhen në gjendje kritike raportojnë mediat ameriklane.

Është e paqartë nëse ngjarja ka qenë aksidentale. Sipas autoriteteve, është kryer evakuimi i qytetarëve dhe punëtorëve të qendrës tregtare, pasi dyqani rrezikon shembjen.

Në fotografi dallohet xhami i thyer i Apple Store, dhe makina në ambientet e brendshme.


Më shumë