Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shoferët e autobusëve ngrihen në protestë në Korçë, pezullohet transporti i pasagjerëve, ja çfarë kërkojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetra shoferë autobusësh ditën e sotme kanë dalë në protestë pranë treminalit të pasagjerëve në Korçë, për çmimet e larta të vendosura.

Shoferët janë shprehur se çmimi i qëndrimit brenda në terminal është i lartë dhe në shenjë proteste i kanë lënë autobusët jashtë.

Sipas shoferëve nga 0-5 minuta qëndrimi është falas, pasi kalon një sekond tarifa shkon direkt 300 lekë të reja. Ata shprehen se Bashkia e Korçës nuk u ka dhënë zgjedhje dhe sipas Bashkisë terminali është privat.

Drejtuesit e mjetëve shprehen se sot është dita e parë e pezullimit të transportit, por nëse nuk do të ketë një zgjidhje nga Bashkia për kërkesat e tyre, atëhere do të futen në grevë.

Ata kërkojnë që të ulen çmimet e larta të vendosura në terminal, të zgjidhet situata me taksitë që punojnë në të zezë dhe të tarifohen në bazë të të ardhurave.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img