Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Shoferë tregoni kujdes! Në aksin Elbasan-Librazhd ka rënie dherash e gurësh, vështirësohet qarkullimi i mjeteve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë është përfshirë nga moti i keq dhe me stuhi duke shkaktuar  vështirësi në qarkullimin e automjeteve, në disa zona më problematike. Aksi Elbasan- Librazhd është tejet problematik sa i përket rënies së dherave e gurëve nga lart, të cilët rrezikojnë drejtuesit e automjeteve në këtë segment.

Ndonëse është ndërhyrë nga sistemi i mirëmbajtjes së rrugëve, shpati i malit është i rrezikshëm dhe i paqëndrueshëm gjatë ditëve me reshjeve të dendura. Ndërkohë prurjet e lumit Shkumbin kanë shkaktuar përmbytje në disa toka bujqësore në qarkun e Elbasanit, e më konkretisht në fshatin Mlizë, ekipet e emergjencës kanë ndërhyrë pasi disa shtëpi u përmbytën nga vërshimi i ujërave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img