Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shmanget tragjedia në plazhin e Golemit, pushuesit shpëtojnë nga mbytja dy vajzat e mitura

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy vajza të mitura kanë rrezikuar mbytjen ditën e sotme në plazhin e Golemit në Durrës.

Mësohet se vajzat e moshës 11 dhe 17-vjeçe janë nga qyteti i Elbasanit. Fatmirësisht plazhistët e tjerë kanë arritur t’i nxjerrin nga deti.

Vajzat janë transportuar me urgjencë në spitalin e Durrësit dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

“Policia, disa pushues dhe bluzat e bardha shpëtojnë 2 shtetase të mitura nga mbytja në det.

Efektivët e Postës së Policisë Golem të cilët patrullojnë përgjatë vijës bregdetare në Plazhin e Golemit, në bashkëpunim me disa pushues të tjerë që ndodheshin aty, pasditen e sotme kanë shpëtuar nga mbytja 2 shtetase të mitura të moshës 10 dhe 17 vjeçe, banuese në Elbasan.

Shtetaset e mitura aktualisht ndodhen në spitalin e Durrsit jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

Policia e Kavajës duke patrulluar përgjatë gjithë vijës bregdetare është e angazhuar në shërbim të pushuesve të cilët janë të lutur të telefonojnë në numrin 112 për çdo problem duke u garantuar një reagim të shpejtë dhe profesional”, bën me dije policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img