Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Shmanget tragjedia në Gjirokastër, si ndërhynë zjarrfikësit dhe shpëtuan lagjen nga shpërthimi i tre predhave luftarake kineze

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka përfshirë sot një parcelë toke në lagjen “Zinxhiria” të qytetit të Gjirokastrës.

Zjarrfikësit shkuan menjëherë në vendngjarje, duke bërë të mundur shmangien e një situate tragjike që mund të kishte pasoja të rënda në njerëz dhe objekte. Reparti i zjarrfikëses hasi tre predha luftarake prodhim kinez të pashpërthyera, si dhe një sasi të konsiderueshme municionesh.

Policia dhe grupi i specializuar shkoi në vendngjarje duke evaduar predhat dhe municionet të cilat mund të shkaktonin tragjedi nëse do shpërthenin pasi ndodheshin afër zonës së banuar. 

Më shumë

spot_img
spot_img