Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Shmanget sulmi terrorist në koncert, zbulohet furgoni i mbushur me fuçi benzine në Roterdam

spot_img

Lajme të ngjashëm

ffe2b9f3e70ef367ed358482bbe3cc2b

Një koncert muzikor është anuluar në Roterdam pas alarmit për një sulm të mundshëm terrorist.

Policia holandeze mësohet se është informuar nga shërbimet spanjolle mbi mundësinë e një sulmi terrorist gjatë koncertit të muzikës Pop ku do merrnin pjesë rreth 1 mijë spektatorë.

Forca të shumta policie dhe ato anti-terror kanë mbërritur në vendngjarje, ku edhe kanë zbuluar një furgon plot me fuçi të mbushura me benzinë.

Situata mbetet ende e paqartë ndërsa është arrestuar dhe po merret në pyetje shoferi i furgonit me targa spanjolle.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img