Shmanget sulmi terrorist në koncert, zbulohet furgoni i mbushur me fuçi benzine në Roterdam

Publikuar tek: bota, më 21:53 23-08-2017 Shmanget sulmi terrorist në koncert, zbulohet furgoni i mbushur me fuçi benzine në Roterdam

Një koncert muzikor është anuluar në Roterdam pas alarmit për një sulm të mundshëm terrorist.

Policia holandeze mësohet se është informuar nga shërbimet spanjolle mbi mundësinë e një sulmi terrorist gjatë koncertit të muzikës Pop ku do merrnin pjesë rreth 1 mijë spektatorë.

Forca të shumta policie dhe ato anti-terror kanë mbërritur në vendngjarje, ku edhe kanë zbuluar një furgon plot me fuçi të mbushura me benzinë.

Situata mbetet ende e paqartë ndërsa është arrestuar dhe po merret në pyetje shoferi i furgonit me targa spanjolle.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marina pezullon të gjitha lëvizjet e flotës amerikane
Stuhi e fuqishme në Kinë, humbin jetën 12 persona »
Article Logic
Execution time: 0.011132955551147
array(1) { ["section"]=> string(96) "shmanget-sulmi-terrorist-ne-koncert-zbulohet-furgoni-i-mbushur-me-fuci-benzine-ne-roterdam-89990" }