Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

‘Shkundet’ Prokuroria e Tiranës, Dritan Rreshka firmos lëvizjet e para

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurori i ri i Tiranës, Dritan Rreshka, i emëruar pak ditë më parë nga kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, firmos ndryshimet e para në organin e akuzës.

albsig

Rreshka ka bërë disa ndryshime në prokurorinë e kryeqytetit. Konkretisht, Kaso Biberi është komanduar shef i ekzekutimeve të vendimeve penale, Valentin Preci dhe Kaso Biberi komandohen shefa seksioni.

Valentin Preci komandohet konkretisht shef i seksionit kundër pronës, ndërsa Kaso Biberi komandohet shef i ekzekutimeve të vendimeve penale, informon report tv. 

Po ashtu, Gjergji Tako nga ekzekutimet kalon në prokurorë të thjeshtë, ndërsa Arben Nela e Erion Pano vazhdojnë të mbajnë postin e zv/prokurorit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img