Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

“Shkundet” Kili, tërmeti me magnitudë 6.0 godet vendin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet me madhësi 6.0 ka goditur Kilin gjatë orëve të para të mëngjesit. Mediat e huaja bëjnë me dije se tërmeti ka rën në det në të Atacama, me thellësi prej 2 km. Tërmeti ka tronditur qytetarët të cilët kanë dalë në rrugë të tmerruar. Fatmirshisht nga termeti nuk ka vimtima, por vetëm dëme material. Raportohet se disa mure janë shembur dhe janë thyer xhamat e disa banesave.

Më shumë

spot_img
spot_img