Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

‘Shkumbini po sjell RREZIK!’ Braçe u bën thirrje banorëve: Largohuni MENJËHERË nga buzë lumit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

20990b8a9c3160ccdd424789c65e5a8a

Prurjet e lumit Shkumbin po sjellin rrezik për banorët në disa fshatra.

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka bërë thirrje që çdo banor i Tërbufit, Çerma e Sipërme, Proshkë, Pasha, Shkumbin, Sulzotaj të largohet menjëherë vetë dhe të largojë edhe bagëti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe lajmëron qytetarët që të heqin çdo gjë nga toka buzë lumit e deri në argjinaturë.

Postimi i plotë:

Shkumbini po sjell rrezik!

Prurjet e lumit Shkumbin prej mengjesit te sotem jane rritur me shumefish deri ne 800 meter kub uje ne sekonde!

Çdo banor i Terbufit nga Çerma e Siperme ne Proshke, Pasha, Shkumbin, Sulzotaj, te largohet vete e te largoje bageti, mjete e cka tjeter nga tokat nga buza e lumit ne argjinature!

Tani!

I njejti lajmerim vlen per te gjithe banoret e fshatrave buze Shkumbinit nga Papri ne Peqin, Rrogozhine!

Edhe nje here;

Hiqni cdo gje nga toka buze lumit deri ne argjinature tani!

fot.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img