Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Shkullaku i vëmendshëm përpara Ramës, Fuga sulmon Rakipin, gazetari i lëshon një batutë të hidhur

spot_img

Lajme të ngjashëm

175fdf3b9432c6e3952b3cf98ee5bda1

Darka e shtruar nga kryeministri Edi Rama për gazetarët në Pallatin e Brigadave është duke vazhduar ende, por ajo nuk po transmetohet ‘live’ në televizionet shqiptare. Pavarësisht se këtë vit Rama u tregua i rezervuar me batutat e tij në fjalimin përshëndetës, situata është ndryshe në tavolina.

Kryeministri ka lënë tavolinën e tij për t’u ulur në atë që ndodheshin disa prej gazetarëve të Tv Klan dhe Abc News, përfshirë pronarin e tyre Aleksandër Frangaj. Megjithatë, ajo që ra në sy ishte qendrimi ‘gati-tu’ i gazetarit Armand Shkullaku përpara kryeministrit Rama.

Ndonëse në daljet e tij publike dhe portali që ai drejton ndjek një politikë editoriale thellësisht kundër Ramës, Shkullaku nuk ka hezituar që të çohet nga karrigia e tij për t’ja lënë atë Ramës, ndërsa vetë ka tërhequr një karrige nga tavolina pranë.

Gjithsesi, situata në tavolinën e ‘përzgjedhur’ nga Rama nuk ka qenë e qetë, pasi aty ka ndodhur një përplasje mes tij, Endri Fugës dhe gazetarit Ylli Rakipi.

Rama dhe Fuga i janë drejtuar Rakipit duke i thënë se: “Ti nuk je gazetar”, ndërsa ky i fundit ka lëshuar një batutë të hidhur për këshilltarin e kryeministrit. Duke iu drejtuar Ramës, Rakipi i ka thënë: “Ça e ke këtë Fugën që e ka lënë zoti përgjysëm”. 

12435395_10154390314993765_827720850_o.jpg

12436680_10154390314718765_704896313_o.jpg

12449455_10154390314123765_231582753_o.jpg

12449627_10154390313958765_1080068762_o.jpg

12436170_10154390314273765_1519487299_o.jpg

12449419_10154390370798765_167201838_o.jpg

12435238_10154390395158765_1920473275_o.jpg

12436272_10154390395578765_1813486533_o.jpg

12436757_10154390394353765_266327823_o.jpg

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img