Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Shkullaku i vëmendshëm përpara Ramës, Fuga sulmon Rakipin, gazetari i lëshon një batutë të hidhur

spot_img

Lajme të ngjashëm

cb505ce28eae9b328065f9d5fdcc6770

Darka e shtruar nga kryeministri Edi Rama për gazetarët u mbajt në Pallatin e Brigadave.

Pavarësisht se këtë vit Rama u tregua i rezervuar me batutat e tij në fjalimin përshëndetës, situata ishte ndryshe në tavolina. Kryeministri ka lënë tavolinën e tij për t’u ulur në atë që ndodheshin disa prej gazetarëve të Tv Klan dhe Abc News, përfshirë pronarin e tyre Aleksandër Frangaj. Megjithatë, ajo që ra në sy ishte qëndrimi i qetë i gazetarit Armand Shkullaku përpara kryeministrit Rama.

Ndonëse në daljet e tij publike dhe portali që ai drejton ndjek një politikë editoriale thellësisht kundër Ramës, Shkullaku nuk ka hezituar që të çohet nga karrigia e tij për t’ja lënë atë Ramës, ndërsa vetë ka tërhequr një karrige nga tavolina pranë. Gjithsesi, situata në tavolinën e ‘përzgjedhur’ nga Rama nuk ka qenë e qetë, pasi aty ka ndodhur një përplasje mes tij, Endri Fugës dhe gazetarit Ylli Rakipi. 

Rama dhe Fuga i janë drejtuar Rakipit duke i thënë se: “Ti nuk je gazetar”, ndërsa ky i fundit ka lëshuar një batutë të hidhur për këshilltarin e kryeministrit. Duke iu drejtuar Ramës, Rakipi i ka thënë: “Ça e ke këtë Fugën që e ka lënë zoti përgjysëm”.

 

Artikulli paraprakPanorama
Artikulli tjetërSHEKULLI
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img