Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Shkuan për ski, bllokohen pesë të rinj në Malësinë e Madhe, FNSH niset drejt tyre

Lajme të ngjashëm

Një grup prej pesë të rinjsh nga Bajza kanë mbetur të bllokuar në pikën turistike në Razmë, Malësi e Madhe. Bëhet me dije se njëri prej djemve ka shfaqur probleme shëndetësore, ndërsa mjetet e tyre ndodhen larg.

Mësohet se forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër dhe shërbimet e komisariatit të Policisë Malesisë së Madhe, si dhe një infermier janë nisur drejt vendngjarjes për t’iu ardhur në ndihmë të rinjve.

“Nga komunikimi me vendin ku ndodhet i sëmuri rezulton se gjendja e tij është në përmirësim. Me grupet e gatshme të forcave të ndërhyrjes së shpejtë është dërguar edhe një infermier për t’i dhënë ndihmën e shpejtë në rast nevoje”, sqaron Policia.

 

Më shumë