Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Shkuan në varrim, i gjithë fshati preket nga koronavirusi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f581e82e4f9db7c302f4d3ace1b370b0

Prej më shumë se një viti bota është nën “kthetrat” e Covid.

Për shkak të pandemisë cermonitë mortore dhe dasmat zhvillohen me një numër të kufizuar qytetarësh.

Por nuk ka ndodhur kështu në Turqi, banorët e lagjes Taşonu në qytezën Arakli kanë marrë pjesë masivisht në një varrim. Pak ditë pas varrimit më shumë se 22 pjesmarrës kanë rezultuar pozitiv me Covid.

Kjo ka bërë që autoritetet të bllokojnë zonën në fjalë. Ata kanë hedhur dhe masiv në rrugë duke bërë të pamundur kalimin e automjeteve.

Më shumë

spot_img
spot_img