Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkuan me pushime në Portugali, humb jetën tragjikisht babai “hero” që shpëtoi vajzat nga mbytja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 45-vjeçar britanik humbi jetën pasi u fut në det për të shpëtuar vajzat e tij, përkatësisht 12 dhe 9 vjeç, të cilat ishin në rrezik për shkak të dallgëve dhe rrymës së fortë.

Trevor Pelling, 45 vjeç u fut me shpejtësi në det, kur pa se vajzat e tij po rrezikonin, ndërsa pësoi arrest kardiak.

Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e së enjtes në Calada Beach në Portugali, ku familja ishte duke kaluar pushimet. Fatmirësisht vajzat e mitura, arritën të shpëtoheshin nga babai i tyre “hero”.

Pavarësisht se ai u ndihmua të nxirrej në breg, nuk mundi të shpëtojë as pas ndihmës së infermieres që ndodhej në plazh.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img