Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Shkuan me pushime, bllokohen 17 shqiptarë në Spanjë, mes tyre fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b8f29dd41d43a1bcb3aeee96999991c4

Koronavirusi ka shkaktuar panik dhe frikë në të gjithë botën. Gjithë vendet europiane kanë marrë masa për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

 

Spanja është një nga qytetet më të prekura me koronavirus, deri më tani janë 11.826 të infektuar. Për shkak se shtetet kanë mbyllur kufijtë, në Spanjë janë bllokuar 17 shtetas shqiptarë ku mes tyre edhe fëmijë.

Mësohet se shqiptarët nuk mund të kthehen në atdhe, ata janë bllokuar pasi kishin shkuar në Spanjë për pushime.

Shqiptarët kanë kërkuar ndihmë në Ambasadën Shqiptare në Madrit por nuk kanë marrë asnjë përgjigje. Ata kanë bërë apel që të kthehen në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img