Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Shkrumbohet nga flakët Katedralja e famshme në Paris

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

507558c78322f85344d63f377ff01b24

Një nga katedralet më të famshme dhe më madhështore në Francë është përfshirë nga flakët ditën e djeshme.

Ngjarja i ka prekur të gjithë, pasi katedralja mban mbi një histori madhështore. Katedralja Saint-Sulpice ndodhet në Paris. Ajo u përdor në filmimet e autorit amerikan Dan Broën, njohur për bestsellerin e ‘Kodit të Da Vincit’.

Autoritetet shprehen se zjarri përfshiu një pjesë të mirë të kishës, flakët nisën të dalin nga dera dhe nga dritaret.

Në kohën kur objekti u përfshi nga flakët katër persona ndodheshin në brendësi të saj por fatmirësisht asnjë nuk është lënduar. Ndërkaq, autoritet ende nuk janë të qartë për shkaqet e flakëve por po punohet për të zbardhur ngjarjen.

5c9083a4b58af870x489_saint-sulpice.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img