Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkrumbohet nga flakët autobusi urban në Vlorë, pasagjerët në panik dalin me vrap

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bd22aec2e8e55ecfb4ee0d8315664c46

Një autobus i linjës urbane të qytetit të Vlorës është përfshirë nga flakët këtë mbrëmje, duke shkaktuar panik tek pasagjerët.

Mësohet se ngjarja ndodhi pranë gjimnazit “Halim Xhelo”, ku fatmirësisht si pasojë e flakëve në autobus, nuk ka persona të lënduar. Dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një defekt në motor.

Ekipi i zjarrfijkësve mbërritën në vendngjarje dhe bënë të mundur neutralizimin e flakëve. Nga kjo ngjarje pati vetëm dëme materiale.

Screenshot_15.jpg

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 20.03.2021, rreth orës 18:20, në lagjen “28 Nëntori“, Vlorë, një autobus i linjës së qytetit, me drejtues shtetasin P. A, në ecje, ka marr flakë, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Nga hetimet paraprake dyshohet se mjeti ka marrë flakë si pasojë e një shkëndije elektrike. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img