Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Shkrumbohet makina “Land Rover”e pronarit të medias në Shkodër, në 2013 ka qenë kandidat për deputet

Lajme të ngjashëm

Gjatë natës së kaluar në Shkodër është shkrumbuar nga flakët makina e pronarit të medias, “Tv Rozafa”, Gasper Kokaj.

Mësohet se mjeti i shkrumuar ishte tip ‘Land Rover’ i parkuar në zonën e Dollarit të Shkodër. Kokaj ka qenë në vitin 2013 kandidat për deputet në partinë Republikane.

Djegia ka qenë e qëllimshme, teksa në pamjet e kamerave të sigurisë dallohet një person i cili afrohet pranë mjetit fouristradë dhe i vë flakën në pjesën e përparme.

Teksa policia po punon për identifikimin e dhe kapjen e autorëve, Kokaj gjatë dëshmisësë tij para hetuesve është shprehur se nuk ka konflikte me asnjë.

Shkodër/Informacion paraprak

Gjatë natës është djegur pjesërisht automjeti tip “Land Rover”, i cili ka qenë i parkuar në rrugën “Vaso Kadia”. Nga verifikimet paraprake ka rezultuar se automjeti është në pronësi të TV Rozafa.

Vijojnë hetimet, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, me qëllim zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.


Më shumë