Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Shkrimtari ironizon me mishin “hallall”: Shpresoj të kemi edhe mish katolik, pula orthodokse dhe gjarprinj budist

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari dhe shkrimtari i njohur Kolec Traboini ka ironizuar reklamat e një dyqani mishi përballë Kishës Katolike në Rrugën e Kavajës në të cilën lexohet “Qendër mishi islamik. Hallall”.

“HALLALL…ju qoftë atyre që e kanë sajuar këtë zgjidhje grafike me mish islamik në kazanë e kryeqytetit të Albanistanit…përballë kishës katolike në Rrugën e Kavajës Shpresojmë të kemi edhe shitore me mish katolik, pula orthodokse, gjarpërinj budistë, dhe varietete të tjera mishnore fetare”, shkruan ai.

Kolec Traboini djali i shkrimtarit dhe publicistit shkodran Palok Traboini, sekretar i patriotit Ded Gjo Luli.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img