Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
38 °
Sht
33 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkrimi i fortë i medias greke: Autori kryesor i vrasjes së nënës 20 vjeçare, është shqiptar! I dënuar për vrasje dhe organizatë kriminale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zbardhja e vrasjes së nënës 20 vjeçare në Greqi dhe rrahja e bashkëshortit të saj, merr një tjetër rrjedhë. Mediat vendase shkruajnë se autori i dyshuar është një kriminel i njohur shqiptar, i skeduar nga Policia greke për varsje në tentativë dhe organizatë kriminale.

“Sipas informacioneve ekskluzive nga ” Espresso “, ky është një kriminel i njohur shqiptar, i cili ishte dënuar për vrasje në tentativë, krijimin e një organizate kriminale, grabitje dhe një mori krimesh të tjera, dhe së fundmi është liruar nga burgu”, shkruan media në fjalë.

Policia kishte një adresë të deklaruar të shqiptarit, identiteti i të cilit nuk dihet ende, por nuk e kanë gjetur në shtëpi. Autoritetet kanë shkuar në shtëpinë e tij në Agia Paraskevi, por nuk e ka kapur dot. Policia ka arritur tek shqiptari duke përdorur të dhëna të gjetura në shtëpinë e nënës 20 vjeçare, si dhe nga përshkrimi burrit të saj, një pilot 32-vjeçar.

Ky i fundit kishte raportuar se autori ishte “i shkurtër”, me një lartësi prej rreth 1.70 m, është i ushqyer mirë dhe i errët.

32-vjeçari do të thirret për të dëgjuar gjuhë dhe dialekte të huaja, si dhe për të parë foto të kriminelëve, të cilët janë përfshirë në “listën e kuqe” të Sigurimit , që përfshin të dyshuarit e grabitjes pas vrasjes, për të përcaktuar nëse karakteristikat e disa prej tyre përputhen me ato të grabitësve që pushtuan shtëpinë e tij në shtëpi.

Siç dëshmoi 32-vjeçari, pas vrasjes grabitësit nuk u kujdesën t’i mbyllnin sytë fort, duke i një të çarë të vogël, nga e cila ai mund të shihte.

Dëshmia e burrit të 20 vjeçares:

“Dy ishin disi të gjatë. I përllogaris rreth 1.80 me gjatësinë, të dobët, por me trup të palestuar. I treti ishte më i shkrtër rreth 1.70, edhe pak më i shëndoshë se të tjerët. Ai dukej se ishte udhëheqësi i tyre. Dy të gjatët kishin të veshur një maskë që i mbulonte plotësisht, ndërsa tjetri kishte maskë ndryshe, por nuk kishte armë. 

Ai më tha duke bërtitur “ku janë lekët re”. U thash “do u them, por vetëm mos na ngacmoni”, duke u shpjeguar se poshte në bodrum kisha disa lodra dhe në kutinë ku ishte “Monopoly” aty ishin rreth 10.000 euro. Dy persona filluan menjëherë të më lidhin me një fije spango. Më pas edhe me ngjitse ma kaluan edhe nga fyti dhe më pas më mbyllën sytë.

Por kishte një vrimë nga unë mund të shihja. Më pas filluan të bërtisnin dhe të kërcënonin Karolinën, duke i thënë se do vrisnin vajzën nëse nuk thonte se ku ishin lekët. Nuk kisha pamje nga ata sepse më kishin kthyer me kurriz dhe nuk arrita të shihja nëse po e kërcënonin me armë.”

//NEWSBOMB.AL

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img