Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Shkoni në dy të natës kërkoni votën”, Hajdari me tone të larta në Kuvend: Taktikë e shëmtuar, nëse nuk ju japin votën i ndëshkoni (DEKLARATA E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

270d0667f4d970f3bee2caa6e4c9b6a1

Deputetja Rudina Hajdari në seancën plenare u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë me 25 prill.

Ajo nga foltorja ka hedhur akuza të forta duke thënë se partitë shkojnë në shtëpitë e qytetarëve duke u kërkuar votën dhe nese ata nuk i japin ndëshkohen.

“Dua të të flas sot me qytetarët që më ndjekin dhe ata që kanë mbetur të pashpresë. Ata ndihen të rrethuar nga politika 30 vjecare, atyre ju kërkohet që të bëhen anëtarë një partie matrapaze. Kjo taktikë e shëmtuar  i ka bërë qytetarët sot skllevër të tyre. Sot mbas 30 vitesh ne ende vazhdojmë, duke kërkuar nga partitë një vend pune. Sa herë ata mashtrohen, u shkojnë në 2 të natës për të marrë votën. U marrin votën dhe më pas i lejnë sërish në rrugë për katër vitet e ardhshme.

Ndërkohë ata përcahen klasa është pasuruar sa nuk vete me. Kjo është praktika e një qytetari të thjeshtë i cili jeton vetem për mbijetesë. Fëmijët helomehen me kokainë këto nuk janë raste sporadike, shkonin në Elbasn, këtë keni bërë i keni mashtuar dhe prisni ti mashtroni edhe më shumë vetëm për të marrë votën. Nëse ata nuk ju japin votën ju do ti ndëshkoni. Ky është modeli që keni krijuar,” tha Hajdari në Kuvend ndër të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img