Shkon në 8 numri i të infektuarve në Mat, 2 raste të reja me Covid-19

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 30-05-2020 Shkon në 8 numri i të infektuarve në Mat, 2 raste të reja me Covid-19 Ilustruese

Ditën e sotme në Mat janë shënuar dy raste të reja me Covid-9.

Mësohet se nga 5 kampionët për analizat e marra një ditë më parë, 2 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. Dy të infektuarit janë raste prej familjeve që dolën pozitiv me Covid-19 diën e djeshme

Sakaq, numri i të infektuarve në Mat ka shkuar në 8-të. 6 raste me Covid-19 u shënuan ditën e djeshme, ndërsa dy raste janë shënuar sot.

Personat e infektuar janë të izoluar në shtëpi dhe monitorohen nga mjekët e familjes.

Kujtojmë që deri më tanin në vendin tonë 33 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa 1099 janë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092349052429199
array(1) { ["section"]=> string(75) "shkon-ne-8-numri-i-te-infektuarve-ne-mat-2-raste-te-reja-me-covid-19-208375" }