Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Shkon në 6 numri i fëmijëve emigrantë të vdekur në paraburgimin në SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vajzë 10-vjeçare nga El Salvadori ka humbur jetën në burgun amerikan vitin e kaluar, një rast i pa raportuar më herët.

Kjo e çon në 6 numrin e fëmijëve të emigrantëve që kanë vdekur pasi u arrestuan nga autoritetet kufitare në tetë muaj.

Vajza me defekte të lindura në zemër vdiq në shtator në një spital në Nebraska, thonë zyrtarët.

Emri i saj, kur dhe si ajo kishte hyrë në SHBA nuk janë zbuluar ende. Sakaq, demokratët kanë kërkuar një hetim për vdekjet.

Kujtojmë se presidenti Donald Trump është zotuar të rrëzojë emigracionin e paligjshëm në kufirin SHBA-Meksikë mes një rritjeje të numrit të njerëzve që përpiqen të kalojnë kufirin në muajt e fundit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img