Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Shkon në 329 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut, shënohen 44 raste të reja me koronavirus

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ceef4d8c9e09a9128a398c32c1e697e7

Ka shkuar në 329 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka njoftuar ditën e sotme 44 raste të reja pozitive ndaj koronavirusit.

Sakaq, ka bërë me dije se gjatë orëve të fundit janë shënuar edhe dy viktima të reja, duke e çuar në 9 numrin e personave që kanë humbur jetën.

Të infektuarit janë regjistruar në Shkup-176, Dibër – 47, Kumanovë – 47, Shtip – 15, Tetovë – 8, Prilep – 10, Strugë – 7, Veles – 6, Manastir – 4, Ohër – 3, Kavadar – 2, Gostivar – 1, Kriva Pallankë – 1, Strumicë -1 dhe Gjevgjeli -1.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img