Shkon në 3 numri i shqiptarëve të vdekur nga tërmeti në Turqi, mes tyre një çift i moshuar

Publikuar tek: bota, më 22:10 31-10-2020 Shkon në 3 numri i shqiptarëve të vdekur nga tërmeti në Turqi, mes tyre një çift i moshuar Pamje nga tërmeti në Turqi

Rëndohet bilanci për shqiptarët si pasojë e tërmetit famëkeq që goditi Turqinë ditën e djeshme.

Ambasadori i Kosovës në Ankara Ilir Dugolli konfirmon lajmin për mediat fqinje. Viktimat me origjinë nga Kosova janë Nazmije Dograjan 64-vjeçe, Hatixhe Dogruja 70-vjeçe dhe burri i saj Bajram Dogruja 73-vjeç.

Shqiptarët nga Kosova, të larguar nga Prishtina vite më parë dhe të vendosur në Izmir nuk mundën që të mbijetojnë nga tërmeti tragjik, pasi rrënojat i zunë poshtë.

Ndërkohë që në spital në gjendje të rëndë ndodhet djali i Nazmije Dograjas.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TMERRSHME/ Azerbajxhani akuzon Armeninë se po përgatit sulme me armë me fosfor të bardhë që të rrjep lëkurën
Sllovakia për rekord, të shtunën u testuan 1 milionë qytetarë, tampon edhe për fëmijët 10 vjeç »
Article Logic
Execution time: 0.013337135314941
array(1) { ["section"]=> string(96) "shkon-ne-3-numri-i-shqiptareve-te-vdekur-nga-termeti-ne-turqi-mes-tyre-nje-cift-i-moshuar-225967" }