Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Shkon në 22 numri i viktimave nga shpërthimi në hotelin me 5 yje, mes tyre një grua shtatzënë dhe një fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shkuar në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në hotelin me  5 yje në Havana, Kubë.

Besohet se një cisternë gazi e cila ishte parkuar jashtë hotelit Saratoga në Havanën e Vjetër u ndez, duke shkaktuar një shpërthim që shkatërroi disa kate të ndërtesës.

albsig

Pjesa e më e madhe e murit të jashtëm, tashmë ndodhet në gërmadha. Operacionet e kërkim-shpëtimit janë duke u zhvilluar për të gjetur njerëzit e bllokuar nën rrënoja. Autoritetet thanë se mes viktimave ishte një grua shtatzënë dhe një fëmijë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img