Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Shkolla, pallate e shtëpi individuale, s’do ta besoni si duket lagjia e re në Bubq pas rindërtimit të banesave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lagja në Bubq është drejtë përfundimit për rindërtimin e banesave pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.

Bubqi ka marrë një pamje krejtësisht të re, duke lënë pas goditjen e rëndë të tërmetit. Në vjeshtë do të jetë gati një shkollë, 7 pallate, 78 shtëpi individuale, amfiteatrin komunitar dhe qendrën e re administrative duke e kthyer Bubqin në një qëndër të re urbane.

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka inspektuar nga afër punimet, teksa me anë të një postimi në facebook shkruan “Bubq – Aty ku po merr formë qendra e re urbane e cila do të jetë gati në vjeshtë🙏me 7 pallate, 78 shtëpi individuale, shkollën e re, amfiteatrin komunitar dhe qendrën e re administrative😍🏘”.

Më shumë

spot_img
spot_img