Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Shkoi për shembjen e ndërtesës, qëllohet me armë zjarri në bark punonjësi i IMT-së në mes të Tiranës (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një punonjës i Inspektoriatit të Mbrojtes së Territorit është plagosur me armë zjarri pak minuta më parë në Tiranë.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se punonjësi i IMT-së Ilirjan Gavelli është plagosur gjatë detyrës, pasi kishte shkuar për të zbatuar një vendim.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në kryqëzimin mes rrrugëve “Todi Shkurti” dhe “Kristaq Capo”.

Policia bën me dije se ka arrestuar autorin e plagosjes, shtetasi Qani Muça.

“Rreth ores 17:30, në kryqëzimin e rrugëve “Todi Shkurti” me rrugën “Kristaq Capo”, një shtetas ka plagosur me armë zjarri në bark, një punonjës I.M.T-së, rreth 50 vjeç qe sapo kish përfunduar zbatimin e një vendimi, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet në sallë nën kujdesin e mjekëve. Autori u kap nga shërbimet”, bën me dije Policia e Tiranës.

LEXO EDHE: Foto nga vendngjarja, kjo është banesa që iu shemb autorit nga IMT

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img