Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Shkoi një muaj më parë në Malin e Zi, ekzekutohet me plumb në kokë shqiptari (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

e1fe2db47ae35701876a256595d453a1

Një shtetas shqiptar është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij, në komunën e Tuzit në Malin e Zi.

Mediat vendase bëjnë me dije se, shqiptari i cili u gjet i vdekur quhet Edmont Gjinkolaj dhe kishte shkuar në Tuz afro një muaj më parë, në datën 4 janar 2020 bashkë me tre shqiptarë të tjerë. Policia ka arritur të zbulojë ngjarjen e rëndë duke provuar se shqiptari Gjinkolaj nuk ka gjetur vdekjen si pasojë e shkaqeve natyrale por nga një plumb që ka marrë në kokë.

Autori i vrasjes së shqiptarit, Paljoka Juncaj është arrestuar nga Policia malazeze ndërsa ka pranuar vrasjen dhe ka dorëzuar armën e krimit. Sipas mediave vendase, autori u kishte siguruar shqiptarëve akomodim sapo ata kanë mbërritur në Tuz, por ende nuk dihet shkaku i vrasjes.

Gjykata e Podgoricës ka dhënë masën arrest me burg 30 ditë për autorin Paljoka Juncaj, deri në zbardhjen e plotë të vrasjes.

Më shumë

spot_img