Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
15 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Shkoi në spital se pësoi aksident, analizat e nxjerrin të infektuar me COVID-19, vetëkarantinohet shoku dhe tre mjekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e66e6aaefd2e7b759475c98461453510

Një djalë i ri i cili kishte pësuar një aksident dy ditë më parë dhe ishte shtruar në spital ka rezultuar i infektuar me COVID-19.

Dy ditë më parë ai pësoi aksident dhe u dërgua në gjendje të rëndë në spital.

Pasi mjekët i bënë skanerin, u dyshua se ai ishte i infektuar me koronavirus, ndaj i është bërë tamponi, ku ka rezultuar pozitiv.

Tamponi i është marrë edhe shokut të tij dhe tre mjekëve, por fatmirësisht rezultuan negative.

Megjithatë, ata janë vetëkarantinuar në shtëpi për 14 ditë. Ndërkohë i riu është dërguar në Urgjencën e Spitalit Infektiv në Tiranë, ku mësohet se është në gjendje të stabilizuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img