Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Shkoi në Hagë me tre ish-presidentët, Pandeli Majko tregon si i gjeti ish-drejtuesit e UÇK

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre ish-presidentët e Shqipërisë, Alfred Moisiu, Rexhep Meidani e Bamir Topi si dhe ish-kryeministri Pandeli Majko, ditën e sotme vizituan ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare, të cilët po mbahen në Hagë.

Përmes një postimi në “Facebook”, ka qenë ish-kryeministri Padeli Majko, ai i cili ka treguar gjendjen e tyre.

Sipas Majkos, Thaçi ishte i qetë, Veseli i qartë, Krasniqi i sprovuar dhe Selimi i papërsëritshëm.

“Sot, në burgun e Hagës me Hashim Thacin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin.  Hashimi i qetë. Kadria i qartë. Jakupi i sprovuar. Rexhepi i papërsëritshëm. Për tju gjindur në krah, betejës së fundit, për të mbrojtur emrin e UCK-së! Jam krenar për vëllezërit e mij”, shkruan Majko.

Më shumë
spot_img
spot_img