Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Shkodranët vjedhin natën ndriçimin e Kalasë së Rozafës, vezullonte para dy ditësh, sot në gjendje të mjerueshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Shkodër, dënon një akt të paprecedentë që ka ndodhur në këtë qytet, ku persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës sistemin e ndriçimit të Kalasë së Rozafës.

“Përtej dëmit ekonomik, ky është një cënim i rëndë i imazhit të siteve tona, trashëgimisë tonë kulturore në sytë e vizitorëve dhe bie ndesh me përpjekjet tona të përbashkëta për rikthimin në normalitet të sezonit turistik, goditur rëndë nga pandemia globale”, thuhet në reagimin e DRTK Shkodër.

DRTK Shkodër i është drejtuar organeve të Policisë Qarkut Shkodër për vënien para përgjegjësisë ligjore të çdo individi që cënon apo dëmton simbolin e qytetit të Shkodrws, Kalanë Rozafa.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img