Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Shkodra nën ujë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin, ndërkohë situata më problematike është paraqitur në veri.

Një nga bashkitë e goditura është edhe Shkodra ku disa hektarë tokë janë nën ujë e ku disa familje janë evakuuar.

Siç shihet edhe në foto Shkodra është nën ujë dhe shumë zona janë prekur nga kjo situatë. Gjithësej janë 482 shtëpi të përmbytura dhe se janë evakuuar 30 familje të evakuara, gjithsej 130 persona, kryesisht nga Njësitë  Guri I Zi, dhe Bërdicë.

 

Më shumë


spot_img

spot_img