Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
72 %
4.6kmh
75 %
Hën
14 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Shkodra dhe Voltana Ademi kërkojnë rikthimin e Topallit në lista, ja EMRAT e tjerë që propozon anëtarësia e PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

89b892cedd3698bb8e2c865d46867bdb

Shkodra kërkon rikthimin e një prej figurave më të hekurta të së djathtës, Jozefina Topalli.

Mësohet se këtë propozim e ka bërë edhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi për vetë peshën e madhe që ka në qarkun verior, ish-kryeparlamentarja.

Gjithashtu, mësohet se kërkohet edhe rikthimi i ish-ministrit Besnik Mustafaj në Tiranë apo Bujar Leskajt në Vlorë.

Mes emrave të propozuar janë edhe regjisori Robert Budina për Tiranën apo analisti Agron Gjekmarkaj për qarkun e Lezhës.

Gjithashtu, dukeqenëse në zgjedhjet e 2017-ës të rinjtë e PD mbetën pa përfaqësim në Parlament, këtë herë është propozuar emri i Belind Këlliçit.

Megjithatë, të gjitha këto janë në rafshin e propozimeve që ka bërë anëtarësia dhe mbetet për t’u parë në vazhdim se cilët do të jenë emrat në listën finale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img