Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Shkodra blu, mbyllet numërimi, Partia Demokratike fiton bindshëm, supriza e fundit vjen nga Tom Doshi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbyllet procesi i numërimit të votave në qarkun Shkodrës. Partia Demokratike është forcë fituese në këtë qark pasi ka arritur të grumbullojë 47.209 vota e ndjeku nga Partia Socialiste me 30.296 vota.

Ndërsa jashtë parashikimeve të këtyre zgjedhjeve ka dalë Lëvizja Socialiste për Integrim e cila ka arritur të marrë vetëm 10.102 vota dhe vend të tretë është Partia Socialdemokrate e Tom Doshit me 16.426 vota.

albsig

Pesë mandatë ka marrë PD, tre mandate PS, PDS 2 mandate dhe LSI një mandate.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img