Hapësire reklamuese

Politikë

Shkodra bëri peticion për bojkot por ja si është pjesëmarrja në votime sot

Shkruar nga Newsbomb

Shkodra ishte një nga qarqet më të nxehta elektorale në zgjedhjet e 25 qershorit, rezultatet e të cilit sollën një furtunë të vërtetë në PD-në e këtij qarku duke marrë parasysh edhe listën e zgjedhur nga Basha  i cili la jahstë Jozefina Topallin dhe kreun e PD Shkodër Ramiz Çobaj.

Tre ditë më parë, Bashën e “masakruan” demokratët e Shkodrës në takimin elektoral duke e pritur me një peticion për bojkot të zgjedhjeve por sot shifrat e pjesëmarrjes nga ky qark janë të kënaqshme.

Deri tani kanë votuar 450 anëtarë të PD, dhe sipas raportimeve nga Shkodra kjo është një shifër mëse pozitive pjesëmarrjeje pais jemi vetëm në orët e para të procesit të votimit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese