Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shkëputet një masiv shkëmbor, plagoset rëndë punëtori në zonën e mbrojtur të Malit të Tomorrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8f5fb678b1f2548e4234a72fe1c426d5

Një punëtor në Berat është plagosur pas shkëputjes së një masivi shkëmbor në zonën e mbrojtur të Malit të Tomorrit.

Sipas informacioneve për mediat, i plagosuri Anduel Hoxha është nisur me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 10 të paradites, ku Hoxha është zënë poshtë nga një masiv gurësh dhe është dërguar fillimisht në spitalin e Beratit.

Anduel Hoxha është punëtor i kompanisë me pronar Astrit Bejko, një person i cili është ndaluar disa herë nga policia për aktivitet të paligjshëm në malin e mbrojtur të Tomorrit.

Policia akoma nuk ka njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen e rëndë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img