Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Shkëputet ashensori në një pallat në kryeqytet, 6 vajza dërgohen me urgjencë në spital

Lajme të ngjashëm

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur pasi ka rënë ashensori në një banesë në Prishtinë, ku për pasojë kanë mbetur të lënduara disa vajza.

Bëhet me dije se ashensori ka rënë nga kati i dytë në bodrum dhe për pasojë kanë mbetur të lënduara gjashtë vajza kosovare, të cilat janë dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor

“Rr. Hisni Gashi, Prishtinë 25.02.2023-22:51. Është raportuar se si pasoj e një ashensori i cili ka rënë në një ndertës nga kati i dytë në podrum, lëndime trupore kanë pësuar gjashtë persona viktima femra kosovare të cilat janë dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor. Njësitë relevante kanë dal në vendin e ngjarjes, rasti në procedurë hetimore” njofton policia e Prishtinës.


Më shumë