Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Shkencëtarët thonë se dora e njeriut u dizajnua nga “Krijuesi”, ngjallin debat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një studim i tre shkencëtarëve nga Universiteti Huazhong i Kinës dhe një shkencëtari nga Universiteti i Worçesterit në Angli, ka nxjerrë disa përfundime që kanë ngjallur debat mes shkencëtarëve.

Në punimin që kishte për qëllim studimin e dorës, shkencëtarërt konkluduan se është projektuar nga “Krijuesi”.

Studimi vërrejti lëvizjet e dorës nga 30 pjesëmarrës, mënyrën se si dora kap objekte të ndryshme dhe mekanika të tjera. Në një nga fjalitë e punimit ata shkruajnë se lidhja midis muskujve dhe lëvizjes së dorës ështëm produkt i “dizajnit të duhur nga ana e Krijuesit.”

Por i menjëhershëm ka qënë reagimi nga kolegët e tyre të cilët e kanë quajtur studimin si pseudo-shkencë.

Më shumë
spot_img
spot_img