Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Shkencëtarët: Alienët kanë dërguar farën për krijimin e jetës në tokë

Lajme të ngjashëm

Shkencëtarët në Britaninë e Madhe kanë ekzaminuar një sferë metalike rrethore, që sipas tyre mbart një mikroorganizëm të dërguar qëllimisht nga jashtëtokësorët për të krijuar jetën në Tokë.

Sfera mikroskopike e cila mbart grimca metalike, u zbulua nga astrobiiologjisti Milton Ëainëright dhe grupi i hulumtuesve të cilët kanë ekzaminuar pluhurin e një tullumbace gjatë fluturimit në stratosferën e Tokës.

“Është një top sa një fije floku e cila ka jetë filamentoze në pjesën e jashtme dhe material sentimental biologjik në qendër të saj”, tha Ëainëright.

“Një teori është ajo se u dërgua në Tokë nga një civilizim i panjohur për të mundësuar vazhdimin e mbjelljes së jetës në Tokë”, tha ai.

Ne konkludojmë se jeta në Tokë mund të ketë aritur në këtë mënyrë, por provat shkencore janë të pamjaftueshme për të mbështetur këtë teori.


Më shumë