Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shkëmbimi i territoreve, kryeministri Haradinaj: Askush nuk merr më tokë nga shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për çështjen e korrigjimit të kufijve me Serbinë, dhe përçon një mesazh të qartë për ata që e mbështesin këtë ide.

albsig

spring

Haradinaj ka deklaruar prerë se Kosova nuk ka tokë për të dhënë, duke shtuar se lufta e UÇK-së është bërë për këto kufijtë.

Ne në Kosovë jemi në të drejtën tonë, por jemi në kohën kur duhet të kujdesemi për tokën tonë, për vendin tonë. Dihet ndër shekuj se shqiptarët kanë dhënë nga toka që ua ka lënë Zoti. Kur e them atë që është e shqiptarëve, kurrë nuk harroj të them se kushdo që jeton me ne, komunitetet etnike, janë në shtëpinë e vet dhe ne dimë t’i nderojmë. Brezi i UÇK-së e ka ndryshuar rrjedhën e historisë, prej shqiptarëve më askush nuk mund të marrë tokë’, ka thënë Haradinaj. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img